Cuma, Ağustos 04, 2006

Vize başvuru randevusu ... (sonunda)

Evet bugün sonunda vize için İtalyan konsolosluğuna randevu ve danışmanlık hizmeti veren IDATA firmasına gidip telefonla 8 Ağustos sabah 11 için randevu alabildik. Daha önce konsolosluk önünde yazan numarayı aradığımızda tele sekreter çıkıyordu bi sürü İtalyanca konuşuyordu sora 'Thank you for calling' diye kapatıyordu. Telefon başındaki çıldırtıcı saatleri bu sabah Alicanla konuştuğumuzda Idata nın sitesini güncellemesi ile yeni randevu numarasına kavuştuk. Siteye girdiğinizde Vize bölümünden numaraya ve daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Şimdi merak eden olabilir vize için neler vericeksin diye? Hemen aşağıya bi süredir araştırdığım ve güvendiğim vize başvurusu için kullanıcağım belgeleri yazıyorum

*anne-babanın yeşil pasaportu
*banka hesap cüzdanları ve fotokopileri
*ev tapusu
*arabaların ruhsatları
*babanın maaş bordrosu
*annenin öğretmen olduğuyla ilgili bir belge
*öğrenci belgesi
*ehliyet, nüfus cüzdanı fotokopileri
*kredi kartlarının önlü arkalı fotokopileri
*anadolu hayat sigorta kartının fotokopisi, aksigortanın önlü arkalı fotokopisi
*babanın ssk girişli belgesi

Burda önemli olan vize veren bölümün sizin oraya gidipte gelmeyeceğiniz düşüncesine kapılmamasını sağlamak. Yani hocam ben gidiyorum ama gelicem demesi lazım birinin bu belgeleri gördükten sora yani oraya çalışmak, sığınmak veyahut orda bir İtalyan bayanla tanışıp oraya demiri atmamanız için bir dayanak olması lazım bu belgelerin.

8 Ağustosta başvurucaz ondan öncede İnterrail biletini ve seyahat sigortasını hallederiz. Şimdilik bu kadar

1 Comments:

Blogger odakule said...

Oncelikle merhaba. Belli ki ugrasmissin, daha ock bilgi vermeye calismissin. Bunun icin tesekkur ediyorum. Bilirsin, interraile cikmak üzere olanlar, baskalari ne yazmis diye merak edip arastirirlar ve bulduklari her bilgi onlar icin onemlidir. Ama sunu soylebilirim ki vize islemleriniz dısinda baska bir sey yazmamıssiniz. Acaba var da ben mi göremedim yoksa yazmadiniz mi?
odakule@hotmail.com

7:54 ÖS  

Yorum Gönder

<< Home