Perşembe, Temmuz 20, 2006

Kimiz? Interrail da nerden çıktı?

Herkesin bir başlama öyküsü vardır bu tarz gezilerde. Ben bu blog u tutan Ozan ve en yakın dostum Alican taaa beraber okuduğumuz lise yıllarından (Hasal) beri kafamızda beraber bir tatil yapma planı vardı. ÖSS, yaz okulları, dersler derken kafamızda olan bu tatili bir türlü icraata dökememiştik. Bizim için interrail hem Avrupayı gezmek, hem eğlenmek, hem yaşamadığımı şeyleri yaşamak için çok güzel bir fırsattı diye düşündük ve Haziran 2006 sonu itibari ile tatile çıkmaya karar verdik.

Bu süreçte tatil planlarımızı az çok şekillendirdik ve 21-22 Ağustos civarında geziye başlayıp 11-12 Eylül civarındada Türkiyeye dönmeyi planlıyoruz. Bu sürede 2 ana bölgeyi Yunanistan-İtalya-Slovenya ve Fransa-Belçika-Luxemburg-Hollanda yı gezmeyi düşünüyoruz. Geziye Yunanistandan trenle başlayıp büyük bir ihtimalle Hollanda veya Almanya üzerinde uçakla Türkiyeye dönüş şeklinde tamamlayacağız.

Gezinin içeriği, planlar henüz kesinleşmedi; daha vize ve interrail biletini bile almadık ama Temmuzun son haftası itibari ile çoğu şey kesinleştiricez diye umuyorum.

Bu blogu tutmamdaki amaç ilerde böyle bir geziye çıkmayı düşünenlere cesaret vermek, geçireceğim güzel anıları okuyarak tekrar eski günleri yad etmekten başka birşey değil. Aslında kişisel ego meselesi de diyebilirsiniz =)

Çok klasik ve belkide sıkıcı bir giriş olmuş olabilir siz genede okumaya devam edin bundan sonra.

Sık sık yazmaya çalışıcam umarım arada kopukluklar olmaz, yine umuyorum ki bu blog güzel bir şekilde biter ve bende amaçlarıma ulaşmış olurum.

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home