Cuma, Temmuz 21, 2006

Devam eden hazıklıklar, önemli bir hatırlatma ve verilmemiş bir bilgi

Öncelikle hatırlatma: şunu farkettim benim gibi interrail a çıkan türk gruplarda bu bloga benzer bloglara sahipler. İnternette bir süre arama yaptıktan sonra farkettim ve bu blog un bir esinlenme olduğu bir gerçek fakat bu yabancı bir kullanıcının, Tony Nuccio, sitesiydi.

http://www.tonynuccio.com/asia/ dan takip edebilirsiniz, oldukça güzel tutulmuş bir site.

Diğer benim gibi blog tutan ve tutmuş ark.ları da takip etmenizi öneririm. Oldukça güzel anılar ve bilgiler mevcut. Aklımda kalanları yazıyorum buraya sonradan bulduklarımı tekrar eklerim.

http://spaces.msn.com/osmanrastgeldi
http://www.interrail-tr.com/
http://www.coolkey.net/ir/
http://interrailimiz.tripod.com/interrailnedir1.htm
http://www.geocities.com/intergezi/
http://arasinterrail.blogspot.com/

Verilmemiş bilgi: Ben Sabancıda Alican ise Boğaziçinde okuyan iki birinci sınıf üniversite öğrencisiyiz. Alican yaz okuluna kaldı bu sene, ben ise babamın işi dolayısıyla 1 aylığına doğduğum yer olan Diyarbakır dayım şimdi. Bu süre zarfında Alican ın yoğun temposundan dolayı rota ve diğer bilgi toplama işlerini ben yapıyorum. Hamallık gibi gelebilir ama araştırırken çok şey öğrendiğimi ve bu yüzden severek yaptığımıda söylemem gerek =) Ağustos başı gibi İstanbula gelip hemen schengen vizesi için başvurmayı düşünüyoruz. Biraz sıkıştı gibi işler ama hallederiz gibime geliyor.

Şimdi devam eden hazırlıklara geçiyim. Öncelikle yunanistan rotamızı az çok belirledim. Alican ın yaz okulundaki sınavları yüzünden çok fazla ilgilenemiyor bu rota konusunda. Bende elimden geldiği kadar gezilecek yerleri araştırıyorum.

Yunanistan da Selanik te bir gece ve Atinada yine 1 gece kalarak Patras üzerinden İtalyaya geçmeyi düşünüyorum. Eğer Atina civarlarında ulaşımın kolay olabileceği bir adaya da günübirlik gidebilirsek Atinada kalıcağımız süre 2 güne de çıkabilir. Selanikte görülecek oldukça güzel yerler de mevcutmuş. Bu noktada herhangi bi yere geziye gidenlere Wikitravel sitesini tavsiye ederim. Oldukça detaylı ve rehber niteliğinde bir site.

Burdan merak edenler için Selanik ve Atinada görülecek yerlerin, yapılması gereken, nerede kalınır, ne yenir içilir, ne alınır, nasıl gidilir sorularına cevap veren wikitravel dan iki link yardımcı olur diye düşünüyorum.

http://wikitravel.org/en/Thessaloniki
http://wikitravel.org/en/Athens

Yunanistanla ilgili tahmini rota mızı zaman ve yol bilgileri ile daha sonra detaylı bir biçimde vereceğim.


Bu arada çanta hazırlıkları, vize işlemleri hakkında hala araştırmalarım sürüyor. Zaten haftasonuna geldik bu haftasonu umarım rotamızı tamamen bitirmiş olup diğer şeylerle ilgilenebilirim.1 Comments:

Anonymous Adsız said...

Interrail deneyimlerinizi bir anlamda WikiTravel'ın Türkçesi olan e-Gezi'de de yazabilirsiniz.

4:05 ÖS  

Yorum Gönder

<< Home